Hizmet Sözleşmesi

 1. Taraflar
  1. Bu sözleşme mağaza bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Fatih Acar -acar Bilişim Teknolojileri (acar Bilişim olarak anılacaktır) ile yeni sipariş kaydı ile sipariş oluşturan yada yeni sipariş vererek bilgilerini sisteme kaydeden kişi/kurum(Müşteri olarak anılacaktır) arasında acar Bilişim’e ait olan https://www.acarbilisim.com.tr internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin(Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.
  2. Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.
 2.  Konusu
  1. İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında acar Bilişim’e ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.
  2. Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.
 3. Sorumluluklar
  1. acar Bilişim, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile acar Bilişim ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.
  2. Ödeme şekli, kdv farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler acar Bilişim tarafından bildirilecektir.
  3. Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra acar Bilişim, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-eposta kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.
  4. Müşteri aldığı hizmet dahilinde acar Bilişim tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken acar Bilişim tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.
  5. Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.
  6. Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.
  7. Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-eposta hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan acar Bilişim’e herhangi bir kusur iletilemez.acar Bilişim sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. acar Bilişim kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya acar Bilişimin kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. acar Bilişim hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.
  8. acar Bilişim, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, eposta ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. acar Bilişim hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan acar Bilişim sorumlu değildir. Bu verilerin aksi yazılı olarak karşılıklı imza altına alınmadığı sürece müşterinin sorumluluğundadır.
  9. acar Bilişim, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain name (alanadı) tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain name’in sahibi müşteridir. Kampanya ve promosyon dahilinde alınan alan adları, bir sonraki ödeme dönemi geçtikten sonra transfer edilebilecektir. acar Bilişim bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain name üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain name üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.
  10. Aksi belirtilmediği sürece, tüm hosting paketlerimizde, alan adı bazlı günlük 350 eposta gönderim limiti bulunmaktadır. 24 saat içerisinde, 350 adetten fazla eposta gönderen hesapların eposta akışı durdurulmaktadır.
  11. acar Bilişim, sunucularda aşırı eposta birikimini önlemek amacı ile, 1 eposta kutusunda 1000 adetten fazla mesaj biriktiğinde, 3 aydan eski mesajları otomatik olarak silmeye başlayacaktır.
  12. acar Bilişim tüm Hosting ve E-Mail paketlerini 100.000 obje (Inode) ile limitlendirmektedir. Limit aşımı yapan hesapları durdurma hakkını saklı tutar.
  13. acar Bilişim tüm paylaşımlı hosting paketlerinde “php mail()” fonksiyonu, izinsiz (Spam) mail gönderimlerini engellemek için kapalı tutmaktadır. PHP tabanlı mail gönderimleri sadece SMTP bağlantısı kurularak yapılabilmektedir.
  14. Verilen hizmetle ilgili her türlü giriş bilgisi ve şifrenin sorumluluğu müşteriye aittir.Tüm müşteriler bu sorumluluğu kabul ederek hizmet alırlar.acar Bilişim oluşabilecek güvenlik sorunlarından sorumlu tutulamaz.
  15. Müşteri hizmet süresi boyunca acar Bilişim tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder.
  16. Müşteri acar Bilişim’den temin ettiği sunucu, web hosting, bayi hosting gibi hizmetleri kullanarak toplu mail gönderimi yapamaz.acar Bilişim bunu takip etmek ve kontrol etmek zorunda değildir.Toplu mail gönderiminden doğacak tüm sorumlulukları müşteri kabul eder.Toplu mail gönderimini tespit ettiğinde acar Bilişim hizmeti yedek verilmeksizin durdurma hakkına sahiptir.
  17. acar Bilişim, hizmet ve kullanım sözleşmesine uymayan herhangi bir siteyi, hesabı, veri tabanını veya diğer bileşenlerini değiştirme veya kapatma ve kendi durumuna göre acil durumlarda değişiklik yapma haklarını saklı tutar.
  18. Sipariş verilen hizmetle ilgili içerik, isim ve sözcük gibi terimler içerdiği tüm bu husustan doğabilecek tüm zarar ve hatalar, her türlü hukuki ve ticari sorumluluklar müşteriye aittir.
 4. Süre
  1. İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından acar Bilişim’e iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.
  2. Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.
  3. Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( ücret husunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)
 5. Ücret
  1. İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere kdv sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.
  2. acar Bilişim önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.
  3. Ücret fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.
  4. Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya acar Bilişim’e elden ödemekle yükümlüdür.
  5. Ödemenin gecikmesi durumunda acar Bilişim kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.
  6. acar Bilişim, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.
  7. Sipariş esnasında belirtildiği gibi domain/alan adı , SSL sertifikaları ve sunucu hizmetlerinde ( co-location , dedicated , vps sanal sunucular ) işlemlerinde geri ödeme yapılmaz.
  8. Müşteri her zaman acar Bilişim’den hizmet almaktan vazgeçme, hizmetini iptal ettirme ve yayınını durdurma hakkında sahiptir.Müşterinin kullandığı hizmetle ilgili durdurma ve iptal talebinin ardından hizmetin aksaması veya verilerin kaybolmasından doğacak zararlardan acar Bilişim sorumlu değildir, tüm müşteriler bunu bilerek durduma ve iptal talebini telefon yada e-posta yolu ile gönderir.
  9. acar Bilişim, her zaman bir müşteriye hizmet vermeyi reddetme hakkına sahiptir.Bu bağlamda acar Bilişim aktif hizmeti bulunan bir müşteri hesabının yeni hizmetler sipariş etmesini mümkün olmayacak şekilde engelleyebilir.
  10. Yeni sipariş verilmiş ve hizmeti aktif edilmiş bir alan adı hizmeti, acar Bilişim’in belirleyeceği zarar tutarı düşülerek 3 gün içinde iade edilebilir.Bu süre sonunda iade işlemi yapılamayacaktır.
  11. İade tutarı, acar Bilişim’in müşteriye verdiği teknik destek ücreti, Havale/EFT ücretleri, KDV tutarı ve benzeri masraflar kesilerek müşterinin yaptığı aynı ödeme kanalı ile 20 gün içinde geri ödenebilir.Müşteri farklı bir ödeme kanalıyla geri iade isteyemez.
  12. acar Bilişim, hizmet süresi biten müşteriye ait her türlü bilgiyi gerek gördüğü süre boyunca saklama hakkına sahiptir.Bu bilgiler müşterinin hizmeti süresi boyunca işlediği ve işlemiş olabileceği cezai ve her türlü hukuksal sorunlar nedeniyle bilişim suçlarıyla mücadeleye destek olmak adına acar Bilişim’in gerek gördüğü süre boyunca saklanacaktır.
  13. acar Bilişim yasal olarak 1 yıl boyunca müşteri hesaplarının IP/PORT bilgisini saklamakla yükümlüdür. 1 yıl sonundailgili kayıtlar otomatik olarak sistemden silinecektir.
 6.  Askıya alınma
  1. Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı acar Bilişim, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, eposta, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.
  2. Bu durumun devam süresince müşteri adına eposta, web, ftp erişimleri yapılamaz ve eposta hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.
  3. Tüm sunucularımız üzerinde barındırılan site başına en fazla CPU ( İşlemci ) ve RAM ( Bellek ) kullanım oranı %15 ‘tir . %15 ‘i geçen kullanıcı hesapları , ilk uyarının ardından askıya alınır.
  4. Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içeriğe; Hack, Crack, Warez, Adult ve MP3 içeriği dahildir.
  5. Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Chmod 777 ‘den kaynaklanabilecek yada yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde şirketimiz sorumlu değildir.
  6. Sunucularımız üzerinde spamming (istenmeyen posta gönderimi ) ve phishing yaptığı tespit edilen hesaplar, bu aktivitelere ait ilgili kurumlardan bildirim gelmesine takiben kalıcı olarak kapatılır.
 7. Fesih
  1. Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, acar Bilişim hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
  2. Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.
  3.  Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defa aten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
  4.  Sözleşmenin sona erme süresinden 3 gün sonra, acar Bilişim hesaba ait dosyaları silme hakkına sahiptir.
 8. İletişim ve bilgi adresleri
  1. Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.
  2. Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.
  3. acar Bilişim sözleşme süresi içinde müşteri’ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap eksteresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.
 9. Ücretin ödenmesinde temerrüde düşülmesi
  1. Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 5 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda acar Bilişim kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.
  2. Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için acar Bilişim’in dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50’si kadar cezai şart, %10’u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
  3. Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde acar Bilişim’in teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.
 10.   Yetkili mahkeme ve icra daireleri
  1. İş bu sözleşme bununla birlikte 10 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin internet ortamında acar Bilişim’e gönderilmesi yada ilgili sipariş üzerinde yüzyüze/uzaktan anlaşılarak faturalandırılması ve ilgili faturanın müşteri tarafından ödenmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). acar Bilişim gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini ve iş bu sözleşmeyi site üzerinden düzenli olarak takip ve kabul etmeyi önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.
  2. Tüm müşteri ve kullanıcılar ilgili hizmet faturasını kabul ederek ödemeleri ile ve/veya siteye üye olmaları ile iş bu sözleşmenin tüm maddelerini kabul ederek acar Bilişim’den hizmet alırlar.
  3. İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İzmir Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.